Avast! Türkiye İle Röportajımız

Konusu 'Röportajlarımız' forumundadır ve Insect tarafından 3 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Insect

Insect Site Sorumlusu Yönetici

Beğenileri:
    2.800
    Ödül Puanları:
    0

TRSec olarak Avast! Türkiye ekibinden Sayın Selma Kartal Mac Artain (Satış ve Destek Uzmanı) ile röportaj gerçekleştirdik.Kendilerine Avast! Türkiye yapılanması ve ürünleri hakkında sorular sorduk.Bu güzel röportaj için kendilerine teşekkür ediyoruz.
    • Avast! firmasının Türkiye yapılanması hakkında bilgi verecek olursanız ne kadar süredir Türkçe olarak kullanıcılara destek vermeye başladınız.Türkiye ekibiniz kaç kişiden oluşmaktadır ?
    2008 Mart ayından bu yana Türkçe destek vermekteyiz. Türkiye desteğimiz başlangıçtan bu yana yalnızca bir kişi ile (Selma Kartal) yürütülmektedir. Türkiye'de ayrıca yerel satış ve destek için bayilerimiz bulunmaktadır. http://www.avast.com/tr-tr/locate-dealer
    • Avast! 2013 ürünleri gerek görsel gerek performans açısından yapılan iyileştirmeler kullanıcılar tarafından nasıl karşılandı ?
    Trafiğimiz geçen senenin ilk çeyreği ile karşılaştırıldığında %24 olarak, kullanıcı oranımız ise %25 oranında arttığı için iyi karşılandığını söyleyebiliriz :)
    • Avast! firmasının antivirus testlerine bakış açısı nedir ? Son zamanlarda Symantec tarafından kınanma ve gerçeği yansıtmama üzerine bir açıklama yapıldı.Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir ?
    Geleneksel ve hala popüler olan istatistik testleri limitlidir ve bazen gerçek hayat durumu ile örtüşmeyebilmektedir. Öte yandan gerçek hayatla örtüşen testler, mesela AV Comparatives tarafından yapılmaktadır ve testleri gerçekle birebir örtüşmektedir.

Tek sorunları, yeteri kadar gerçek örnekle (normalde virüslü web siteler) çalışmamalarıdır. AV Test aylık yaklaşık olarak 50 örnekle çalışmaktadır bu da istatistiksel açıdan pek önem arzetmemektedir.
    • Şuanda beta aşamasında olan Avast! 8 ürünleri ile ne tür yenilikler kullanıcılara sunulacaktır ?
    Şu anki avast! 8.0.1486 Beta versiyonunda birçok iyileştirilmeler yapıldı.
    Software Updater geliştirildi (Software Updater'ı kapatmak için bir yol da dahil olmak üzere)
    Shredder aracında iyileşirmeler yapıldı
    Kararlılık ve performans arttırıldı
    UI Sabit hataları
    WebRep eklentisi geliştirildi
    • Avast! ürünlerinin Türkiye'deki pazar payı ne orandadır ?
    Türkiye'de şu an itibarı ile 1.8 milyonun üzerinde aktif avast! kullanıcısı bulunmaktadır. Gartner.com'a göre Türkiye'de 8.8 milyon kadar ev bilgisayarı vardır. Bu da bizim için yaklaşık %20 market payına denk gelmektedir.
    • Ürünleriniz hakkında yaşanan problemleri teknik destek ekibiniz ortalama ne kadar sürede kullanıcıya geri dönüş sağlamaktadır ?
    İlk olarak Access Anywhere (uzaktan yardım) özelliği ile kullanıcılarımız birbirlerine yardım edebilmektedir. AVAST kullanıcılarının kendi zamanlarını ayırıp üzerinde çalıştığı AVAST forumumuz vardır.24 saat içinde geri dönmeye çalışıyoruz.
    • Fiyat politikası açısından Avast! kullanıcılara bir takım indirimler sunuyor mu ? Yürürlükte olan bir indirim mevcut mu ?
    Tabi, web sitemizde sık sık kampanyalar oluşturuyoruz. Şu anda 2 yıllık avast! Internet Security için %20, 3 yıllık için % 30 indirimimiz vardır. Bunlara ek olarak hayır kurumları, eğitim kurumları, kamu ve sağlık kurumları için herzaman indirim vermekteyiz. Yenileyen müşterilerimize ise %30 indirim vermekteyiz.
    • Avast! ürünleri kurumsal alanda ne tür çalışmalar yapmaktadır ? Kurumsal ürünlerinizin güvenlik pazarında kullanım oranı nedir ?
    Büyük işletmeler için çözümlerimiz bulunmakla beraber müşteri ağımızın temelini ev kullanıcıları ve KOBİ'ler oluşturmaktadır. Bu alanda pazar raporumuz yok fakat çok yüksek olduğunu düşünmüyoruz.
    • Avast! firması olarak geliştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir yönünüz bulunuyor mu?
    Mutlaka. Hergeçen gün kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu gelişmelerin hepsi kullanıcı odaklıdır. Ziyaretçilerin web sitemizi daha kolay bulabilmeleri, programlarımızın daha kolay kullanılabilmesi, teknik desteğin kolay ulaşılabilir olması vs. gibi alanlarda kendimizi daha da geliştirmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Dedikleri gibi şeytan detaylarda gizlidir ve biz bu detayların her birine önem vererek çalışıyoruz.
    • Avast! Türkiye ofisi bulunuyor mu ? bununla ilgili bir çalışma mevcut mu ?
    Şu anda yalnızca yerel bayilerimiz bulunmaktadır. Türkiye'de ofis açmayı düşünmüyoruz.
    • TRSec hakkında görüşlerinizi alabilirmiyiz ?
    Bilgisayar güvenliği gibi, günümüzde böylesine önemli bir konuda, insanları aydınlatma girişimlerinizi takdir ediyoruz. Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını diliyoruz.

BEYKOZ, tmac1987, MoonLight ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. adsl456

adsl456 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    güzel keyifli bir röportaj olmuş.:)

3. Cassiopeia

Cassiopeia Site Sorumlusu Yönetici

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Avast Yetkililerine teşekkür ediyorum. Avast hızlı bir biçimde kendini geliştiriyor;
    Ben bu gelişim grafiği ile Avast'ın yakın zamanda zirveyi yakalayacağına inanıyorum.

Röportaj için teşekkürler.

Insector bunu beğendi.
  4. uozen

uozen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Röportaj için teşekkürler.Avast'a, Bu adres açılmıyor dedim. Bana; ''Adresi bize ait değildir. Adresini ziyaret edebilirsiniz.'' dedi Sayın Kartal. Ama O adres'te şuan hala avast'ın sitesinde yazıyor.

Sayfayı Paylaş